www.zbodyfit.com
INBA Dutch Championships 2023
21.-22.4.2023 - (Voorthuizen - Netherlands) / INBA-Netherlands

Number of contestants - 187,
Number of categories together - 27


Category
Placing / First name and surname
Club membership
Photo
Men’s Bodybuilding Junior
1
Valentino Weßling
  - Pleinfeld (DE)
2
Nicolas Ehmig
  - Hannover (DE)
3
Floris Wielard
  - Goes (NL)
4
Gideon Hummelen
  - Amersfoort (NL)
5
Florian Hein
  - Werl (DE)
Mike Urlings
  - Echt (NL)
Men’s Bodybuilding Masters
1
Andreas Ebert
  - Ludwigsburg (DE)
2
Ivo Talma
  - Damwâld (NL)
3
Rudy Sleiman
  - Mtaileb (LB)
4
Rudolf Humblet
  - Ouddorp (NL)
5
Rene Huntink
  - Den Haag (NL)
Men’s Bodybuilding Ultra Masters
1
Frank Cempulik
  - Nossen (DE)
2
Ronny Sudiono
  - The Hague (NL)
3
Ron Van Der Sluis
  - Haarlem (NL)
4
Peter Hopf
  - Mülheim (DE)
Men’s Bodybuilding - Short (up to 180cm)
1
Valentino Weßling
  - Pleinfeld (DE)
2
Kevin Rupf
  - Mietingen (DE)
3
Lukas Nething
  - Ilsfeld (DE)
4
Kevin van Duren
  - Helmond (NL)
5
Roman Reich
  - Moers (DE)
Ricardo Polak
  - Beuningen (NL)
Ramon Jansen
  - Kerkrade (NL)
Mike Passchier
  - Zuidschermer (NL)
Stephan Brandes
  - McFit (DE)
Jan Frisse
  - Essen (DE)
Theophane Aurelien Dima
  - Essen (CM)
Frank Cempulik
  - Nossen (DE)
Ben de Jong
  - Lisse (NL)
Rene Huntink
  - Den Haag (NL)
Borislav Karadzhov
  - Sofia (BG)
Men’s Bodybuilding - Tall (over 180cm)
1
Jeremy Knacke
  - McFit (DE)
2
Tom Limbara
  - viersen (DE)
3
Andreas Ebert
  - Ludwigsburg (DE)
4
Christian Köhler
  - Jena (DE)
5
Benjamin Schäfer
  - Sondershausen (DE)
Raymond Breebaart
  - Assendelft (NL)
Venendaal Patrick
  - Utrecht (NL)
Gerben Den Bak
  - Zevenhoven (NL)
Niklas Wedekind
  - McFit (DE)
Daniel Knauer
  - Dußlingen (DE)
Huib de Ruijter
  - Purmerend (NL)
Gideon Hummelen
  - Amersfoort (NL)
Steffen Metzger
  - Ingelfingen (DE)
Giovanni Nelissen
  - Haarlem (NL)
Women’s Physique
1
Hayley Simpson
  - Berlin (JM)
2
Yvonne Ricarda Bruckner
  - Siegersdorf (AT)
3
Nadine Drettmann
  - McFit (DE)
4
Katharina Simon
  - Köln (DE)
5
IJsveld Anke
  - Groessen (NL)
Jana Holm
  - Bremen (DE)
Yvonne Schäfer
  - Sondershausen (DE)
Men’s Classic Physique Junior
1
Nicolas Ehmig
  - Hannover (DE)
2
Petur Petrov
  - Byala Slatina (BG)
3
Sander Zaal
  - ZEIST (NL)
4
Floris Wielard
  - Goes (NL)
5
Gideon Hummelen
  - Amersfoort (NL)
Mike Urlings
  - Echt (NL)
Men’s Classic Physique - Short (up to 180cm)
1
Andre Patris Peter
  - Frechen (DE)
2
Jan Wischhöfer
  - McFit (DE)
3
Joshua De Pater
  - Zoetermeer (NL)
4
Bryan Van Tol
  - Valkenswaard (NL)
5
Mike Van Herp
  - Tilburg (NL)
Ronny Sudiono
  - The Hague (NL)
Daniel Boden
  - Neuwied (DE)
Ramon Jansen
  - Kerkrade (NL)
Djermo Janssen
  - oeffelt (NL)
Kevin Jungbluth
  - Saarbrücken (DE)
Kevin van Duren
  - Helmond (NL)
Ali Kumas
  - Nijmegen (NL)
Borislav Karadzhov
  - Sofia (BG)
Men’s Classic Physique - Tall (over 180cm)
  - Emden (PL)
Adrian Stawicki photo 
2
Michael Linder
  - Magdeburg (DE)
3
Niklas Wedekind
  - McFit (DE)
4
Daniel Knauer
  - Dußlingen (DE)
5
Florian Beckers
  - Würselen (DE)
Daan De Jonge
  - Apeldoorn (NL)
Tom Van Wijk
  - Westervoort (NL)
Christian Köhler
  - Jena (DE)
Gerben Den Bak
  - Zevenhoven (NL)
Zino Sormani
  - Brunssum (NL)
Huib de Ruijter
  - Purmerend (NL)
Gideon Hummelen
  - Amersfoort (NL)
Sander Zaal
  - ZEIST (NL)
Samuel Van Keeken
  - Utrecht (NL)
Women’s Fitness Figure Masters
1
Daphne Regterschot
  - Lelystad (NL)
2
Leandra Van Hecke
  - Middelburg (NL)
3
Sylvia van Es
  - naarden (NL)
4
Marja Van Alphen Bergen
  - hoofddorp (NL)
Women’s Fitness Figure
1
Daphne Regterschot
  - Lelystad (NL)
2
Marieke Jansen
  - Lichtenvoorde (NL)
3
Allison Stroud
  - Eindhoven (NL)
4
Paulina Mulsch
  - Amsterdam (NL)
5
Hayley Simpson
  - Berlin (JM)
Marja Van Alphen Bergen
  - hoofddorp (NL)
Sylvia van Es
  - naarden (NL)
Charlotte Salka Konditt
  - Hamburg (DE)
Anne Labé
  - sint-Truiden (BE)
Mixed pairs
1
Benjamin Schäfer
  - Sondershausen (DE)
1
Yvonne Schäfer
  - Sondershausen (DE)
Women’s Angels
1
Henriette Keur
  - Hoogland (NL)
Women’s Bathing Suit Beauties
1
Tamara Van Vonderen
  - Wormerveer (NL)
2
Suzanne Hansen
  - Bergschenhoek (NL)
3
Marianne Honkoop
  - SINT-ANNALAND (NL)
Men’s Athletik
1
Venendaal Patrick
  - Utrecht (NL)
2
Christian Köhler
  - Jena (DE)
3
Steven Metzen
  - Frankfurt am Main (DE)
4
Luuk Klomp
  - Zeist (NL)
5
Stephan Brandes
  - McFit (DE)
Ivo Talma
  - Damwâld (NL)
Lorenz Buchmüller
  - Neustadt an der Aisch (DE)
Tim De Roo
  - Rijswijk (NL)
Ben de Jong
  - Lisse (NL)
Roman Reich
  - Moers (DE)
Rudolf Humblet
  - Ouddorp (NL)
Ron Van Der Sluis
  - Haarlem (NL)
Steffen Metzger
  - Ingelfingen (DE)
Erik Diender
  - LELYSTAD (NL)
Women’s Sports Model
1
Marianne Honkoop
  - SINT-ANNALAND (NL)
2
Sarah Kramme
  - Schloß Holte Stukenbrock (DE)
3
Allison Stroud
  - Eindhoven (NL)
4
Tamara Van Vonderen
  - Wormerveer (NL)
5
Valeria Tircavu
  - Rotterdam (NL)
Men’s Ink/Tattoo
1
Sarah Kramme
  - Schloß Holte Stukenbrock (DE)
2
Christian Köhler
  - Jena (DE)
3
Petra Behage
  - Goes (NL)
4
Noor Festerling
  - Coevorden (NL)
Women’s Wellness
1
Marijke Catharina Petronella Verhoeven
  - Valkenswaard (NL)
2
Alien Romkes
  - Urk (NL)
3
Valeria Tircavu
  - Rotterdam (NL)
Women’s Bikini Diva’s Junior
1
Luisa Glage
  - Rötha (DE)
2
Colet Smit
  - winschoten (NL)
3
Hanne Venderbosch
  - Lichtenvoorde (NL)
Women’s Bikini Diva’s Jr. Masters 35-39 years
1
Alien Romkes
  - Urk (NL)
2
Melanie Los
  - Gouda (NL)
3
Stephanie Cordes
  - Martfeld (DE)
4
Tamara Van Vonderen
  - Wormerveer (NL)
Women’s Bikini Diva’s Masters
1
Petra Behage
  - Goes (NL)
2
Cindy Vis
  - Berkel en Rodenrijs (NL)
3
Marieke Maas
  - Middelburg (NL)
4
Ramona Verhoeven
  - UDEN (NL)
5
Marianne Honkoop
  - SINT-ANNALAND (NL)
Noor Festerling
  - Coevorden (NL)
Suzanne Hansen
  - Bergschenhoek (NL)
Suzanne Van Eijk
  - Weteringbrug (NL)
Women’s Bikini Diva’s Grand Masters
1
Sandra Everaars
  - Tilburg (NL)
2
Willie Heuser
  - Ringer sportplaza (NL)
3
Petra Vd Sangen
  - Den bosch (NL)
Women’s Bikini Diva’s
1
Janina Zipp
  - Lohmar (DE)
2
Celine Nowakowski
  - Pinneberg (DE)
3
Sarah Kramme
  - Schloß Holte Stukenbrock (DE)
4
Marijke Catharina Petronella Verhoeven
  - Valkenswaard (NL)
5
Alien Romkes
  - Urk (NL)
Tamara Van Vonderen
  - Wormerveer (NL)
Colet Smit
  - winschoten (NL)
Hanne Venderbosch
  - Lichtenvoorde (NL)
Stephanie Cordes
  - Martfeld (DE)
Luisa Glage
  - Rötha (DE)
Marianne Honkoop
  - SINT-ANNALAND (NL)
Ymke Somers
  - Weert (NL)
Melanie Los
  - Gouda (NL)
Maureen Achtereekte
  - Nijmegen (NL)
Sandra Everaars
  - Tilburg (NL)
Men’s Physique Junior
1
Daniël Hilgenkamp
  - Ermelo (NL)
2
Gijs Toxopeus
  - westzaan (NL)
3
Leon Giermann
  - Schmallenberg, Bracht (DE)
4
Mike Urlings
  - Echt (NL)
Men’s Physique Jr. Masters
1
Kevin Vreeburg
  - Lisse (NL)
2
Venendaal Patrick
  - Utrecht (NL)
3
Ren? Fischer
  - Hermsdorf (DE)
Men’s Physique - Short (up to 180cm)
1
Ercan Caliskan
  - Solingen (DE)
2
Gijs Toxopeus
  - westzaan (NL)
3
Steven Metzen
  - Frankfurt am Main (DE)
4
Jan Wischhöfer
  - McFit (DE)
5
Leon Giermann
  - Schmallenberg, Bracht (DE)
Mats Rosendaal
  - Lichtenvoorde (NL)
Francesco Lappanese
  - Arnsberg (DE)
Rishi Behari
  - Apeldoorn (NL)
Ali Kumas
  - Nijmegen (NL)
Ren? Fischer
  - Hermsdorf (DE)
Men’s Physique - Tall (over 180cm)
1
Kevin Vreeburg
  - Lisse (NL)
2
Luuk Klomp
  - Zeist (NL)
3
Tom Van Wijk
  - Westervoort (NL)
4
Daniël Hilgenkamp
  - Ermelo (NL)
5
Bastian Bernd Ortenburger
  - Zell unter Aichelberg (DE)
Kevin Sanya
  - zundert (NL)
Babor Norani
  - zoetermeer (NL)
Harout Abdo
  - almelo (NL)
/ facebook
number of views: 3768


comments: 0
All posts

  Other competitions in this area,...